Bilgiler / Trafik Kuralları

Trafik İşaretleri ve Anlamları
Karayolundan yararlananlara trafik düzen ve güvenliğini sağlamak yönünden uymaları gerekli olan yasaklama kısıtlama ve mecburiyetleri bildiren levhalardır.  
Trafikte Yaya Olmak
Trafik ortamında sürücü, yaya ya da yolcu olarak bulunabiliriz. Her durumda nasıl davrandığımız, nasıl hareket ettiğimiz trafik çevresini paylaşmakta olduğumuz kişiler için çok önem taşır. Davranışlarımızın açık ve anlaşılır olması, ne tür bir harekete hazırlandığımız konusunda "trafik işaret dilini
Trafikte Yolcu Olmak
Trafik ortamında sürücü, yaya ya da yolcu olarak bulunabiliriz. Bunlar arasında en önemlisi sürücülerdir sanılsa da, aslında tümünün bulundukları ortamda az ya da çok değişen görevleri, sorumlulukları vardır. Bunların hepsi kendileri ve trafik çevresini paylaştıkları kişiler için çok önem taşır.    
Çocukların Yeri Özeldir!...
 Otomobillerde çocuk koltuklarının  kullanılmasının nedeni, araç içinde bulunan bir çocuğun kaza anında oturduğu yerden fırlayıp savrulmasını önlemektir. Eğer bu önlenemezse kaza anında aracın iç yüzeyine şiddetle çarpabilirler.
Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır!..
Emniyet kemeri, kazaları önlemeyen ancak meydana gelebilecek yaralanmaları azaltabilen bir güvenlik aracıdır. Pek çok kazada emniyet kemeri kullanımı sayesinde insanların hayatının kurtulduğunu biliyoruz. Ancak bir emniyet kemerinin görevini yerine getirebilmesi için, onu kullanan kişinin boyuna ve
Servis Araçlarında Güvenli Yolculuk
Eğer okulumuz evimize uzaksa ya da birkaç araç değiştirmemiz gerekiyorsa bir çoğumuz  okula kadar servis araçları ile gidip dönmeyi yeğliyoruz. Özellikle büyük kentlerde yaşayanlar  için durum böyle. Yalnızca çocuklar değil, büyükler de işe gidip gelirken kendi servis araçlarına  biniyorlar.
Bisiklete Binerken
Bisikletle  dolaşmak  hem  sevilen  bir  eğlence hem  de  çok  yararlı  bir spordur. Ancak  eğer bazı şeyler yolunda gitmiyorsa sadece kendimizi tehlikeye atmamız anlamına gelir.
Araç İçinde Güvenli Yolculuk
Karayolunda ve bir otomobil içinde yolculuk genellikle keyifli bir zaman dilimidir.  Pek çoğumuz yolculuk etmeyi, gezmeyi çok severiz. Böyle bir yolculuğun güven içinde devam etmesi öncelikle